Informacje o projekcie „Sport jest dla Ciebie”

Projekt „Sport jest dla Ciebie” przewiduje organizację warsztatów sportowo-aktywizujących, podczas których planowane są dla uczestników: indywidualne konsultacje z psychologiem (różnej specjalizacji)/pedagogiem, fizjoterapeutą/masażystą oraz udział w zajęciach sportowych zgodnie z IP.

Projek obejmuje: biegi narciarskie-treningi ogólnorozwojowe, nartorolki, jogging, zajęcia funkcjonalne, gry i zabawy) w grupach. Długość jego realizacji będzie wynosić śr. 8 dni (7 noclegów).

Warsztaty będą rozpoczynały się obiadem 1. dnia a kończyły obiadem ostatniego dnia(termin do ustalenia).

W ramach projektu zaplanowany jest zakup drobnego sprzętu sportowego i akcesoriów specjalistycznych dla BO, niezbędnych do udziału w zajęciach. Organizator zapewni uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wynajem obiektów sportowych i niezbędnego sprzętu, opiekę kadry merytorycznej projektu, a także opłaci transport (w zależności od potrzeb transport zbiorowy lub dokonany zostanie zwrot poniesionych przez uczestników/czki kosztów dojazdów) i zakupi sprzęt sportowy i akcesoriów specjalistycznych.

Jeśli chodzi o stopnie niepełnosprawności to ogólne założenie konkursu jest takie, ze nie możemy mieć więcej niż 10% osób z stopnie lekkim.

Opis niepelnosprawności w biegach narciarskich i biathlonie:

Zawodnicy startujący w narciarstwie biegowym i konkurencjach biatlonowych podzieleni są na trzy grupy – zawodnicy stojący z niepełnosprawnością narządu ruchu; zawodnicy siedzący jeżdżący na sledżach i zawodnicy niedowidzący i niewidomi. Zawodnicy z dysfunkcją wzroku startują z przewodnikiem. Biegacze siedzący startują na specjalnych sankach – sledżach. Są to konstrukcje lekkie, proste, dostosowane indywidualnie do zawodnika. Składają się z siedziska z ramą, do którego zamontowane są narty biegowe.

KONTAKT :

Zajęcia prowadzone będą przez trenera/olimpijkę w biegach narciarskich: Ewelinę Marcisz wraz ze  sztabem wykwalifikowanych specjalistów.

tel : 507-790-802

email: ewola22@wp.pl