Notka sprawozdawcza :)

Pierwszy wpis na nowej zakładce na moim blogu ,,KADRA”, a więc wszystko, no może prawie – o tym co się dzieje u nas na zgrupowaniach.

Jesteśmy już po 3 zgrupowaniach: pierwsze – Zieleniec, drugie – Wisła,  a trzecie – Zakopane COS .

Iweta, Witek, Kamil i Łukasz bardzo solidnie przepracowali każde z tych zgrupowań, robiąc z dnia na dzień postępy.

W Zakopanym do Kadry dołączył nowy, potencjalny kandydat na przyszły sezon – Kacper Sanecznik (chłopak, który zafascynował się biegami narciarskimi i bardzo go one zaciekawiły). Kacpra został zauważony podczas obozu w Wiśle, ośrodku START, gdzie znajdował się w tym samym czasie co my na obozie rehabilitacyjnym z inna grupą. Radził sobie dobrze, jak na początek wyczynowego uprawiania sportu.

Pierwsze zgrupowanie w Zieleńcu było zgrupowaniem można powiedzieć zapoznawczym, który poprzedzony był badaniami zdolnościowymi i wydolnościowymi w Instytucie Sportu w Warszawie. W tym czasie Trener Główny razem ze mną poznawaliśmy zawodników , obserwowaliśmy ich i wyciągali wnioski, na jakim są poziomie, czego im brakuje, a co już mają wypracowane.

Drugi obóz- ten w Wiśle, był już obozem nastawionym na intensyfikacje, ciężką pracę budującą jeszcze parametry wydolnościowe zawodników. W Wiśle ponadto udało się wystartować  zawodnikom w półmaratonie biegowym w Knurowie. Był to dla nich bardzo dobry trening w tym ciężkim okresie przygotowawczym.

 

Zakopane już skupiało się na przejściu w fazę odbudowy wytrzymałości; długie, spokojne treningi (tutaj zawodnicy wykorzystywali obecność gór, więc priorytetem były marszobiegi). Obóz w Zakopanem też był bardzo udanym obozem , ponieważ dołączyła do Kadry jedna z najlepszych fizjoterapeutek w kraju – Cecylia Czymbor z Kliniki Carolina Medical Center w Warszawie, która w doskonały, profesjonalny sposób opiekowała się zawodnikami w strefie odnowy biologicznej i terapii manualnej. Mamy nadzieję, że Cecylia zagości w Kadrze na stałe i będzie mogła zajmować się zawodnikami, ponieważ jest to tak samo istotnie ważny aspekt jak sam trening. To co się robi po treningu- regeneracja, odnowa biologiczna, masaże, terapie – stanowi nieodzowny, niezbędny element składający się na wynik!!!