O mnie

Z biegówkami związana jestem od zawsze. Do sportu zachęcili mnie moi rodzice i do czasów liceum to tato był moim trenerem.

Liceum ukończyłam już w profilowanej szkole sportowej (SMS Zakopane), gdzie trenowałam pod okiem trenera Tomka Sobańskiego. Studia ukończyłam na dwóch Uczelniach: AWF Kraków oraz AWF Katowice.

Do kadry narodowej trafiłam w 2009 r. (2/3 klasa liceum) i do dnia dzisiejszego jestem Reprezentantką Polski. W biało-czerwonych barwach brałam udział w głównych światowych imprezach sportowych – zaczynając od Uniwersjady i Pucharu Kontynentalnego, a kończąc na Pucharze Świata i Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang.

 

W 2015 roku zostałam szczególnie wyróżniona. Zwyciężyłam w plebiscycie ,,Polacy z werwą”. W pokonanym polu zostawiłam tak wybitnych sportowców jak: Michał Szyba (brązowy medalista MŚ w piłce ręcznej) oraz Adam Kszczot (srebrny medalista MŚ). „Polacy z werwą” to prestiżowy plebiscyt, którego celem jest pokazanie największego potencjału naszego kraju – młodych utalentowanych Polaków, ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy, talentowi, ale też pasji i wytrwałości tworzą rzeczy wielkie, nieznane szerszej opinii publicznej. Inicjatorem i organizatorem plebiscytu „Polacy z werwą” jest PKN ORLEN. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 r.

 

Biegówki nie są dla mnie jedynie moją pracą. Są przede wszystkim pasją, spełnianiem moich marzeń oraz czymś czemu podporządkowałam całe moje dotychczasowe życie. Nauczyły mnie odpowiedzialności, samozaparcia, dyscypliny, odwagi, samodzielności… czyli życia. Dzięki nim poznałam wielu wspaniałych, dobrych ludzi, którzy bezinteresownie pomagali mi i na których zawsze mogłam liczyć. Nie tylko w momentach sławy, ale i w tych gorszych chwilach, których troszeczkę w swojej karierze musiałam przejść. Oni zawsze byli obok!

 

 

MEDIA O MNIE 🙂